Ekspozitë e pikturave nga autorët Marjan Xin,Svilen Stefanov dhe Ivo Pecov në Kumanovë  

од admin_kult

Në Qendrën për Kulturë “Trajko Prokopiev” në Kumanovë,të premten 25 qershor viti 2021,nga ora 19:00,do të jetë e hapur ekspozitë me vepra nga artistë të artit figurativ maqedonas të cilët jetojnë dhe punojnë në Bullgari,Marjan Xingarov (Strumicë),Svilen Stefanov (Sofje) dhe Ivo Pecov (Vinicë).

Ekspozita është pjesë e projektit “Lidhje” e Qendrës Kulturore Informative të R. së Maqedonisë së Veriut në Sofje,dhe përbëhet prej mbi 30-të piktura në formate dhe teknika të ndryshme.Pjesa më e madhe e pikturave,vitin që lamë pas ishin të prezantuara në QKI të R. së Maqedonisë së Veriut në Sofje,si ekpozita të veçanta vetanake.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе