Ekspozita e hapur e skulpturave të livandës nga Simona Mançeva

од admin_kult

Në Qendrën Kulturore të Kumanovës “Trajko Prokopiev”, u hap një ekspozitë e skulpturave të livandës dhe florës tjetër të egër nga Simona Mançeva.

Ekspozita, e cila u organizuar nga shoqata “Biovita”, është realizuar me mbështetjen e Ministrisë së Kulturës. Qytetarët e Kumanovës patën mundësinë të shohin skulptura miniature, të cilat paraqesin lidhjen midis natyrës dhe artit.

Simona Mançeva është një artiste vizuale nga Kavadari me studime master në Fakultetin e Arteve në Shkup, e cila ka marrë pjesë në disa ekspozita dhe festivale në grup.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе