Teatri i Dramës dhe Teatri Komedi vazhdojnë me mbajtjen e shfaqjeve online

од admin_kult

Në Youtube kanalin në Teatrin e Dramës-Shkup sot me fillim në ora 20 do të shfaqet shfaqja ,,Mëkat ose shpricer” nga Sashko Nasev në regji të Dean Damjanovski. Nesër në ora 19 do të shfaqet shfaqja për të rinj Kole Angelovski.

Teatri Komedi vazhdon sonte me shfaqjet  e aktorëve Zharko Dimovski, Zhaklina Stefkovska, Robrt Ristov, Eva Skenderovska dhe Driton Vejseli vazhdon me aktivitet e skenës së jashtëzakonshme. Pesë aktorët në skenë me distancën e lejuar do të mundohen me performimin e tyre ta argëtojnë publikun.

Transmetimi live në faqen e  facebook të teatrit është caktuar në ora 20 nga skena  në oborrin e teatrit.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе