Debate dhe ngjarje kulturore në oborrin e Ministrisë së Kulturës

од admin_kult

Ministria e Kulturës,siç njoftuam tashmë,liron oborrin e saj për aktivitete të cilat i ofrojnë Institucionet Nacionale dhe Lokale si dhe Shoqatat nga sektori civil.Në këtë mënyrë kontribuojmë në pasurimin e skenës verore në qytet dhe ofrojmë mënyra alternative të shprehjes së artistëve dhe forcimin e bashkëpunimit në veçanti me sferën e pavarur dhe atë civile.

Në seri ngjarjesh,sot u zhvillua aktivitet trajnues “Dialogu i të rinjve për ndryshime”,  nga përfaqësuesesit e Komitetit të Helsinkut – LGBTI Qendra për Mbështetje.Në debat gjithashtu mori pjesë përfaqësues i Ministrisë së Kulturës,dhe përqëndrimi ishte në promovimin e pjesëmarrjes aktive të të rinjve në jetën demokratike në rajonin e Ballkanit Perëndimor.

 

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе