Stefoska dhe Bomgartner: Bashkëpunimi në kulturë zhvillohet në frymën e mirëkuptimit dhe respektit reciprok

од admin_kult

Ministrja e kulturës Irena Stefoska,dhe ambasadori i Francës në vend,Siril Bomgartner,shprehën kënaqësinë nga bashkëpunimi i derimëtanishëm në sferën e kulturës në plan bilateral dhe multilateral.

Me këtë rast,minstrja Stefoska u prezantua me drejtorin e ri të Institutit Francez në Shkup dhe këshilltarin për kulturë dhe bashkëpunim,Igo Beshtel.

Në takim u diskutua për aktivitetet aktuale në bashkëpunimin e ndërsjellë në fushën e mbrojtjes së trashëgimisë kulturores si dhe për projektet që do të kontribuojnë në intensifikimin e lidhjeve tradicionale të mira kulturore midis të dy vendeve.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе