Projeksioni i koncertit të Vlatko Stefanovskit në “Lisinski” hap ciklin e koncerteve në Kinotekë

од admin_kult

Në Kinotekën e R. së Maqedonisë së Veriut,nesër në mbrëmje më 2 korrik me fillim në ora 20:30 në skenën verore “Verë e qetë”, me projeksion të koncertit të Vlatko Stefanovskit në sallën e koncerteve në Zagreb “Lisinski”, fillon cikli “Koncerte në Kinotekë me Croatia Records”, të cilat ky institucion i realizon në bashkëpunim me shtëpinë diskografike më të madhe në rajon “Croatia Records”.

Koncerti i Vlatko Stefanovskit,u zhvillua më 17 prill të vitit 2018,kur u promovua albumi i tij “Gjuhë amtare”.Në koncertin e tij performuan edhe “Lubojna”, Hosjak dhe Novosel, si dhe Josipa Lisac.Edicioni,projeksionin e të cilit do ta ndjekin adhuruesit e muzikës përmban 18 këngë dhe zgjat gati dy orë.

Nga Kinoteka,informojnë se në rast nëse bie shi,ngjarja mund të ndjeket brenda në institucion.Ata gjithashtu shtuan se hyrja është 100 denarë.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе