Opera ”Karmen” sonte në Teatrin e Operës dhe Baletit Kombëtar

од admin_kult

Opera ”Karmen” kryevepër e Zhorzh Bize, do të shfaqet sonte me fillim në ora 19, në Teatrin e Operës dhe Baletit Kombëtar.

Dirigjent është Bisera Çadlovska. Në rolet  kryesore do të marrin pjesë solistët: Zoran Sotirov, Riste Velkov, Zlata Toshevska, Katerina Stojanovska, Marika Popoviq, Dragan Ampov, Dejan Stoev dhe Ernest Ibraimovski, ndërsa në rolin Karmen, për herë të parë do të performoj Nikolina Janevska.

Ngjarja do të zhvillohet në përputhshmëri me protokollet për mbrojtje nga Kovid-19.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе