Premiera “Sirano” në Teatrin Kombëtar të Ohrit

од admin_kult

Aktorët e Teatrit Kombëtar të Ohrit, ditën e nesërme më 13 Mars, me fillim në ora 19, për herë të parëdo ta performojnë premierën “Sirano”. Bëhet fjalë për një komedi e bazuar në tekst të Dushan Kovaçeviq ndërsa në regji të Gjorgji Rizevski.

Në shfaqjen “Sirano” do të performojnë aktorët: Goran Stojanovki, Nikola Todorovski, Filip Kiprovski, Ivica Conev, Pavel Maslov dhe Biljana Bilaloviq – Velanovska.

Premiera e komedisë “Serano” do të shfaqet në përputhshmëri me protokollet për mbrojtje nga pandemija.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе