Intervistë me ministren e Kulturës Irena Stefoska:Duhet ta kthejmë identitetin e Shkupit modern

од admin_kult

Në kthimin e identitetit të Shkupit modern,duhet të shkojmë me kujdes,dhe jo me dhunë.Projekti “Çlirim i hapësirës” nga Bienalja e Venecias në vitin 2018,është një koncept i mirë për këtë,thotë Stefoska në intervistën për “Nezavisen vesnik”.

Ajo është e kënaqur që gjatë  vitit të kaluar pagat janë rritur në sektorin e kulturës.

Intervistë e plotë për “Nezavisen vesnik” mund ta lexoni në linkun në vijim LINK

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе