Ekspozitë nga Stefan Ançevski në Prilep

од admin_kult

Në Galerinë e Arteve në Qendrën për Kulturë “Marko Cepenkov” në Prilep,sot më (3 shtator),do të jetë e hapur ekspozita “Njeri – numër” nga artisti Stefan Ançevski.

“Zgjidhjet grafike të punuara janë me procedura dhe teknika të ndryshme të fituara rastësisht,pa kontroll mbi një nga teknikat më të kontrolluara të artit – grafikës.Duke përzgjedhur këtë procedurë, e përmbusha përmbajtjen e veprave të mia – kontrollimin dhe futjen e rendit me numrat e ekzistencës njerëzore përballë natyrës njerëzore,përballë asaj që është njeriu në thelbin e tij” ,shpjegon në njoftimin për ekspozitën e tij,artisti Ançevski.

Stefan Ançevski është i lindur më vitin 1993 në Kumanovë,ndërsa ka diplomuar në Fakultetin e Arteve në Shkup në vitin 2017.Ka marrë pjesë në mëshumë ekspozita në grupe në vend dhe jashtë tij,si dhe në disa koloni arti.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе