Filloi festivali i Teatrit Ndërkombëtar ,,Ditët e Komedisë-Kumanovë 2020”

од admin_kult

Me shfaqen Kabare ,, Mes lojë 0-24” të aktorit boshnjak Zijah Sokoloviq, në Qendrën për kulturë ,, Trajko Prokopiev” në Kumanovë fillon Festivali Ndërkombëtar i Teatrit ,,Ditët e Komedisë-Kumanovë 2020”.

Në kuadër të festivalit sot do të shfaqet shfaqja ,,Fansat” në produksion të “UGD Shtip” këtë vit do të do jenë mysafir edhe teatri ,,Anton Panov” nga Strumica, me shfaqjen ,,Seks, gënjeshtra dhe xhelozi”, Shoqata e teatrit ,,Maskarad” Sofje me shfaqjen ,, Mos vë bast në Anglezët” në regji të  Vlladlen Aleksandrov, Teatri komedia Shkup, me ,,Njeri, bish dhe virtyt”, Teatri ,,Sllavija”-Beograd, Serbi me ,,Bisedat e femrave” dhe nikoqirët Teatri Kumanovë me shfaqen ,,Soldat”.

 

Festivali realizohet me mbështetjen e Ministrisë së Kulturës dhe do të zgjatë deri më 10 tetor.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе