Hëna e zhveshur ”filloi me shumë të qeshura dhe energji pozitive

од admin_kult

Fillojë Festivali i Komedisë ,,Hëna e zhveshur” e cila është në produksion dhe  organizim të IN Teatri Komedi nën mbështetje gjeneralë  të Komunës së Aerodromit. Në hapjen e festivalit, i cili do të zgjasë deri më 3 tetor, publiku pati mundësinë të shikojë shfaqjen “Çao mirupafshim ” në të cilën interpretojnë aktorët Tino Kostadinovski dhe Atanas Atanasovski.

Hyrja për publikun edhe këtë vit është pa pagesë, pasi do të jetë e mundur të hyni vetëm duke paraqitur një biletë për shkak të numrit të kufizuar të vendeve, dhe biletat falas mund të merren nga biletaria e QS “Jane Sandanski” në Aerodrom. Festivali shënohet me protokolle të veçanta për mbajtje të ngjarjeve në të hapur në fushën e futbollit afër kopshtit për fëmijë ,,Sonce”  në Aerodrom. Shfaqjet fillojnë në ora 20, dhe hyrja për vizitorët që duhet të mbajnë maska mbrojtëse do të hapet në ora 19. Nga Teatri Komedi japin shpresë se Festivali i Komedisë edhe këtë vite do të ketë suksese dhe do të sjellë një dozë pozitive dhe të qeshura në jetën tonë të përditshme dhe do të pasuron jetën kulturore në Shkup.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе