Në Qendrën Kulturore të Rinisë premierë e shfaqjes së autorit dhe regjisorit kanadez Rishard Nieçim

од admin_kult

Në Qendrën Kulturore të Rinisë të mërkurën (3 nëntor) me fillim në ora 20:00,do të shfaqet premiera e shfaqjes “Kutia e Pandorës: Trashëgimia e vajzës!” me tekst dhe regji të Rashid Nieçim nga Kanada.

Bëhet fjalë për një shfaqje me dy akte,e cila është pjesë e ciklit të shfaqjeve të autorit,nën titullin e përbashkët “Pasqyra të lashta / Zëra bashkëkohorë”.

Në shfaqje do të performojnë: Jasmina Bilaloviq dhe Zlatko Mitreski,i cili është dhe autor i muzikës.Asistent i regjisë është Ivana Balabanova,kostumografia është vepër e Pavel Maslov,skenografia është e Martin Manev,ndërsa asistent është Simona Dimkovska.

Projekti mbështetet nga Ministria e Kulturës.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе