Në Strumicë ekspozitë e artistit të ri Gjorgji Dinev

од admin_kult

Të enjten më 25 Mars,në ora 19:00, në galerinë e Institutin për Mbrojtjen e Monumenteve dhe Muzeut në Strumicë,do të jetë e hapur ekspozitë vetanake nga artisti i ri i artit figurativ Gjorgji Dinev.

Gjorgji Dinev ka përfunduar mësimet në Shkollën e mesme të artit dhe Fakultetin e Arteve në Shkup. Është anëtar i SHAFM-së.

Meret në mënyrë aktive me pikturë dhe grafikë.Kjo është ekspozita e dytë e tija vetanake.Në ekspozitë do të ekspozohen njëzetë vepra nga veprimtaria e tij e fundit.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе