Në Qendrën për Kulturë në Prilep hapet ekspozita “Marrëdhënie” nga artisti Igor Tanevski

од admin_kult

Në Qendrën për Kulturë “Marko Cepenko” në Prilep,sot më 4 qershor në ora 12:00,do të hapet ekspozita “Marrëdhënie” nga artisti Igor Tanevski.I ftuar mysafir në projekt është Filip Ivanovski – Pepe.

“Marrëdhënie” është projekt në proces,i cili filloi në vitin 2019,si ndërhyrje e përkohshme,në hapisirë të objekteve dhe bimëve transparente plastike,në Kopshtin e Botanikës në Shkup,ndërsa instalimi “Marrëdhënie” e vendosur në Galerinë e Artit Figurativ të Institucionit Nacional Qendrës për Kulturë “Marko Cepenkov” në Prilep,i referohet qëndrimit njerëzor ndaj natyrës dhe jetës,në përgjithësi,gjatë kohës së izolimit,ndarjes dhe kohës së karantinës,ku ndalojmë për një kohë të caktuar me veprimet rutine-theksojnë nga Qendra për Kulturë e Prilepit.

 

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе