UNESKO-Thirje për dorëzim të aplikimeve,për qytete kreative të UNESKO-s

од admin_kult

Komisioni Nacional i UNESKO-s,informoi për thirje publike për dorëzim të aplikimeve për qytete kreative të UNESKO-s.Rrjeti i qyteteve kreative të UNESKO-s është themeluar në vitin 2004 dhe  mirëmban bashkëpunim ndërkombëtar ndërmjet qyteteve të cilat synojnë kulturën dhe kreativitetin.

Qytetet kandidate duhet ti dorëzojnë aplikime e tyre në UNESKO,më së voni deri më 30 Qershorë të vitit 2021,nëpërmjet Komisionit Nacional të UNESKO-s.

Të gjitha informacionet,përfshirë edhe aplikimin mund ti gjeni në faqen e internetit në vijim : https://en.unesco.org/creative-cities/content/call-applications .

 

 

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе