Punëtori online për produksionin e veprave me imazhe lëvizëse

од admin_kult

Galeria Nacionale e R. së Maqedonisë së Veriut,njofton se më 1 tetor nga ora 13:00 deri në ora 16:30,do të mbahet një punëtori online për prodhimin e veprave me imazhe lëvizëse.Punëtoria do të drejtohet nga artisti dhe regjisori eksperimental i filmit Ben Rivers.

Nga aty njoftojnë se punëtoria u dedikohet: studentëve të Fakultetit të Artit,artistëve të cilët punojnë me imazhe lëvizëse,studentëve të fakultetit ESRA dhe studentëve të Fakultetit të Artit Dramatik.Mënyra e aplikimit:  https://docs.google.com/forms/d/1hH10fhzuNyifXVUMzlHZPAYu5aLUwYCIme2EjskNRZk/edit?ts=61434f08.

 

Nga GNM shtojnë se pjesëmarrësit do të jenë të para-përzgjedhur në përputhje me biografitë e tyre dhe interesit të ngushtë për punë,për shkak të numrit të kufizuar të pjesëmarrësve.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе