Promovim i botimit elektronik të Fjalorit interpretues të Gjuhës Maqedonase

од admin_kult

Instituti për gjuhë maqedonase “Krste Misirkov” pranë Universitetit “Shën Kirili dhe Metodi” në Shkup,sot organizon kremtim me rastin e ditës së 5 Majit – Ditës së gjuhës maqedonase dhe 100 vjetorit nga lindja e Blazhe Koneskit.

Do të promovohet botimi elektronik i Fjalorit Interpretues të gjuhës maqedonase,vepër e 21 autorëve.Botimin elektronik të Fjalorit interpretues do të mund ta shfrytëzojnë falas të gjithë qytetarët dhe të gjithë studiuesit dhe ndjekësit e gjuhës maqedonase.Në promovimin i cili do të zhvillohet online,do të drejtohen Presidenti i vendit Stevo Pendarovski; Kryeministri Zoran Zaev; drejtoresha e Instituti për gjuhë maqedonase “Krste Misirkov”në Shkup,Elena Jovanova –Grujovska dhe udhëheqësja e botimit ekektronik të Fjalorit interpretues të gjuhës maqedonase,Snezhana Velkovska.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе