Projksion i koncertit të Josipa Lisac në Kinotekë

од admin_kult

 Në skenën verore ”Verë e qetë”,në Kinotekën e R. së Maqedonisë së Veriut,mbrëmjen e sotme do të zhvillohet projeksion i koncertit “Josipa Lisac from Croatia Records Studio”.Me këtë koncert vazhdon cikli “Koncerte në Kinotekë me Croatia Records”,të cilat ky institucion i realizon në bashkëpunim me shtëpinë diskografike më të madhe në rajon “Croatia Records”.

Koncertu u realizua në studion e “Croatia Records” në Zagreb më 30 tetot të vitit 2018,shoqëruar nga muzicientët: Toni Stareshiniq (në tastierë),Borna Shercar (bateri),Davor Çrnigoj (bas kitarë),dhe Josip Grah (trumbetë dhe harmonikë).

Kinoteka e filloi programin më 1 korrik me koncertin e Vlatko Stefanovskit në “Lisinski”,dhe çdo të enjte në vazhdim në muajit e shtatë të vitit aktual,do të shfaq nga nji koncert nga programi i pasur i diskografisë gjigante,i cili sipas sensibilitetit korrespondon me vendin dhe kohën.

Nga Kinoteka,informojnë se të enjten e ardhshme më 15 korrik,në kuadër të ciklit do të transmetohet koncerti i Rade Sherbexhias dhe grupit “Zapadni Kolodvor”.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе