Premiera e shfaqjes ,,Pasion dhe lakmi” të ansamblit të Teatrit të Tetovës

од admin_kult

Sekretari shtetëror në Ministrinë e Kulturës Valmir Aziri dje mori pjesë premierën e shfaqjes ,, Pasion dhe lakmi” e bazuar në tekstin e dramaturgut të njohur amerikan të Juxhin O’Nil, të interpretuar nga Teatri i Tetovës.

Shfaqja ,,Pasion dhe lakmi” është në regji të Fetim Selimi, ku interpretuan aktorët Muzafer Etemi, Rahim Ramadani,Sabina Memishi,Jetmir Arifi etj.

Skenografia është nga Medina Hoxha,  dhe muzika  është nga Premtim Etemi

Sekretari shtetëror Aziri  konfirmoi se  Ministria e Kulturës edhe në të ardhmen do të vazhdon me mbështetjen e aktiviteteve të Tetarit të Tetovës me cilat kanë një rëndësi  të veçantë për publikun e gjerë.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе