“Person i dyshimtë” shfaqje e re premierë në Teatrin e Manastirit

од admin_kult

Ansambli i IN Teatrit Popullor të Manastirit,sot do të shfaq premierën e shfaqjes “Person i dyshimtë” nga Branislav Nushiq,në regji të Dean Damjanovski-t.

“Bota e “Personit të dyshimtë” nga Nushiq,i lexuar sot,paraqet një botë distopike në të cilën spiunazhi dhe mosbesimi,si dhe hipokrizia,korrupcioni dhe frika,janë diçka normale”, tha regjisori Damjanoski.

Roli kryesor në shfaqje do të interpretohet nga aktori Marjan Gjorgjievski,dhe së bashku me të në skenën e Teatrit të Manastirit do të performojnë edhe: Valentina Gramosli,Julijana Mirçevska,Nikola Projçevski,Filip Mirçevski,Petar Spirovski,Borçe Gjakovski,Nikola Stefanov,Aleksandar Kopanja,Aleksandar Stefanovski,Vasko Mavrovski dhe Sandra Gribovska.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе