Performancë koncertale “ Sheherezad” nga Korosakov në OBN

од admin_kult

Orkestra e Operës dhe Baletit Nacional sonte në ora 20:00 do ta interpretoj baletin koncertal “ Sheherezad”tëNikolajRimski Korsakov, nëndirigjimtëBiseraÇadlovska.

Orkestra, nëpërmjetmuzikëssëmrekullueshme e cilatëpërcjellënëbotën e orientit, nënjëmënyrëmëtëndryshme do ta transmetojkëtëpërrallëtëpërhershme.

Ngjarja do tëzhvillohetnëpërputhje me protokoletshëndetësorepërmbrojtjenga KOVID-19,ndërsahyrjapërpublikun do tëjetë e hapurnjëorë para fillimittësaj.

 

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе