Për shkak të orës policore, shfaqjet teatrale ne Teatrin Popullor Maqedonas do të fillojnë në ora 19

од admin_kult

Teatri Popullor Maqedonas informon se performimet e shfaqjeve “Njësh në dhjetë” , “Shiriti i fundit i Krapit” dhe “Hyr, mos u zhvesh” të cilat janë në repertor, prej sot do të fillojnë në ora 19.

Siç informuan nga Teatri Popullor Maqedonas, arsyja është vendimi i marrë nga  Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriuti cili u miratua sot, ndërsa bëhet fjalë për vënjen e orës policore nga ora 22 e mbrëmjes deri në 5 ora të mëngjesit, në tërë territorin e Republikës i cili fillon nga dita e mërkurë më 10 Mars

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе