Nga 8 deri më 14 shtator do të mbahet “Panairi i librit”

од admin_kult

Në ambientin e hapur të “A1 Arenës” në Qendrën Sportive “Boris Trajkovski” nesër më 8 shtator,fillon manifestimi tradicional “Panairi i librit”.

Në Panairin,i cili dë të zgjasë deri më 14 shtator,këtë vit do të prezantohen 60-të shtëpi botuese.

Dashamirësit e librit,do të mund të zgjedhin nga oferta e shumë autorëve vendas dhe të huaj,letërsi së huaj,profesionale,shkencore dhe letërsisë beletristike,libra për fëmijë dhe të ritur.

Orari i punës i Panairit është nga ora 10:00 deri në ora 20:00,ndërsa më 14 shtator nga ora 10:00 deri në ora 17:00.Biletat mund të blihen online dhe në biletarinë para hyrjes në Panair.Panairi i librit mbështetet nga Ministria e Kulturës dhe nga Qyteti i Shkupit.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе