Nga 30 qershori deri më 2 korrik “Panfiz” në ambient të hapur

од admin_kult

Program tre ditorë me premierë të festivalit,punëtori teatrale dhe buto performaca,do të sjellë edicioni i ri i festivalit të pantomimës dhe teatrit fizik “Panfiz”, në platonë e Teatrit Kombëtar Maqedonas,nga 30 qershori deri më 2 korrik.Festivali do të jetë i hapur me shfaqjen premierë “Katër”, të regjisores dhe koreografes Irena Lozinski në produkcion të “Stranica”.

Në festival do të jenë të shfaqura dy shfaqe të buto performansës të Qendrës Kulturore “Nektan art” nga Serbia,do të ketë dy punëtori teatrale me titull “Trup i lirë-lëvizje e lirë” dhe “Trupi si instrument” ndërsa do të performojë edhe Aleksandar Iliev nga Bullgaria me shfaqjen “Komedija del arte”.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе