,,Ndërthurje”, ekspozitë online e profesoreshës Sllavica Janeshlieva

од admin_kult

Ekspozita online ,,Ndërthurja “ e artistes maqedonase dhe profesoreshës së Fakultetit  të Artit Figurativ, Sllavica Janeshlieva do të hapet sot në ora 12 dhe e njëjta do të jetë në dispozicion në faqen e internetit www.slavicajaneslieva.mk.

,,Në gjendje të socializmit të kufizuar dhe ndalimeve të grupeve, përkundër dëshirës së madhe vërtet ,,reale” ekspozitë dhe shoqërim, nga kujdesi vendosa  për një prezantim virtual-online të ekspozitës ,,Ndërthurje”.  Shpesh them se artistët janë kronistë të kohës së tyre, kështu që…. ky lloj i ekspozitave do të dëshmojë për periudhën që jetojmë”, shpjegon Janeshlieva.

Ekspozita e cila mbështet nga Ministria e Kulturës, do të jetë  në dispozicion deri më 3 dhjetor viti 2020.

 

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе