Ministrja Stefoska e vizitoi shtëpinë përkujtimore të Petar Pop Arsov në Bogomil

од admin_kult

Sot me rastin e shënimit të ,,23 tetori – Dita e luftës revolucionare maqedonase” , delegacion i
udhëhequr nga ministrja e kulturës Irena Stefoska dhe koordinatori nacional për ndërkulturalizëm, një
shoqëri, zhvillimi i kulturës dhe bashkëpunim ndër resor Robert Allagjozovski vendosën lule në shtëpinë
përkujtimore të Petar Pop Arsov në Bogomil.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе