Konferenca Ndërkombëtare Ballkanike mbi Edukimin e Muzikës dhe Baletit

од admin_kult

Në organizim të  QASHMB ,,IlijaNikollovski-Luj” nga sot deri më 25 tetor në Shkup do të mbahet konferencë ndërkombëtare ballkanike e titulluar ,,Gjendja dhe perspektivat në muzikën dhe edukimin e baletit”.

Në konferencë ku do të marrin pjesë pedagogë të muzikës dhe baletit nga Sllovenia,Kroacia,Serbia,Austria,Anglia,Bugaria,Kosova dhe nga vendi jonë do të shqyrtohet dhe çështje specifike në fushën e muzikës profesionale dhe edukimit të baletit.

Konferenca ndërkombëtare  ballkanike realizohet me mbështetjen e Ministrisë së Kulturës dhe Ministrisë së Arsimit dhe është pjesë e aktiviteteve të QASHMB ,,IlijaNikollovskiLuj” për shënimin e 75 vjetorit të themelimit të shkollës.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе