Koncerti “Rusia e bukur” i Filarmonisë është riplanifikuar për të premten

од admin_kult

Koncerti i ditëlindjes “Rusia e bukur” i Filarmonisë,në vend të ditës së sotme do të mbahet të premten,me fillim në ora 20:00,për shkak të shpalljes tre ditë zie në Maqedoni.

Të premten Orkestra e Filarmonisë do të kremtoj 77 vjetorin nga themelimi i tij.

Në koncertim me titull “Rusia e bukur” si solistë do të preformojë violinistja briliante ruse Marija Solozobova,ndërsa dirigjent është Konrad van Alfen nga Holanda.Në program përfshihen Koncerti për violinë dhe orkestër numër 1 nga P.I. Çajkovski dhe Simfonia e parë e Bramsovit.Ky koncert i Filarmonisë është në kuadër të Festivalit ”Festimet muzikore të vjeshtës”.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе