Koncert ,,Muzikë për 30 gishta” të ,,Festimet muzikore të vjeshtës”

од admin_kult

Në kuadër të festivalit ,,Festimet muzikore të vjeshtës” sonte në ora 19 në hollin e Operës dhe Baletit Nacional do të kenë një koncert pianistet SaraProjkoska, MarijaVrshkovska dhe Elena Atanasovska-Ivanovska. Në programin e koncertit të titulluar,,Muzika në 30 gishta”, janë vepra nga Çerni, Kras, De Fala , Rahmaninov dhe Bajnov, njoftuan nga Drejtoria e Kulturës dhe Arteve të Shkupit.

Koncerti është organizuar me respektimin e protokollit shëndetësor për ngjarje publike.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе