Koncert kamertal ,,Filarmonia për Filarmoninë” të enjten

од admin_kult

Muzikantë nga orkestra e Filarmonisë të enjten në ora 20 do të interpretojnë një koncert kamertal të titulluar ,,Filarmonia për Filarmoninë”.

Koncert i cili do të mbahet në sallën e madhe do të interpretohen vepra nga kompozitori maqedonas Tome Mançev, si dhe nga Çajkovski, Betoven, Ferenc Farkash dhe Bize.

Si pjesë e koncertit do të interpretojnë Mojca Sedeu-perkusion, Vesna Angellova Hristov-piano, Kuartet i harqeve ,,Filarmonia” (Ana Kondratenko, Bojan Ilkovski, Bojan Talevski, Marija Mihajllovska), kuantet që fryn (Elena Dojçinova, Vlladimir Llazarevski, Zdravko Angellov, Goran Janev, Vanço Stojanovski), trio që fryn ( Vlladimir Llazarevski, Marina Nikollovska, Maja Çanaqeviq) dhe Bras kuantet ( Stefan Iliev, Goran Armenski, Bllagoja Vasilevski, Nikolla Ristevski, Aleksandar Niniq) informojnë nga Filarmonia.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе