Koncert gala të operës në festivalin ,, Festë muzikore në vjeshtë”

од admin_kult

Në kuadër të festivalit ,, Festë muzikore në vjeshtë”, sonte nga ora 20 në Operën dhe Baletin Nacional do të mbahet koncert gala të operës në regji të DejanProshev dhe nën dirigjimin e IvanEminoviq. Në koncert do të interpretojnë  solistë të operës: MarjanNikollovski, MarjanJovanovski, Elena Golomeova, DraganAmpov, RisteVelkov, BiljanaJosifov, DesankaGligorijeviq, NadeTalevskaSpasovska, IrenaKavkalevska, ZoranSotirov dhe korri dhe orkestra e OBN. Koncerti do të mbahet në përputhje me protokollet shëndetësore për mbrojtje të Kovid – 19 gjatë ngjarjeve publike, dhe hyrja për publikun do të jetë e hapur një orë para fillimit.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе