Ekspozitë në Qendrën e Kulturës në Dibër

од admin_kult

Me 22 shtator në ora 12 në hapësirat e Qendrës për Kulturë në Dibër do të hapet ekspozita e pavarur të akademikut Adem Sulejmani.

Ekspozita do të jetë e hapur për vizitorët nga 25 shtator, në ekspozitë do prezantohen 19 vepra ku 10 prej të cilave janë mozaik të punuara nga guri drejtpërdrejtë me teknikë  mozaik , kurse 9 piktura janë të punuara me vajë në pëlhurë dhe akril në pëlhurë-teknik e kombinuar.

Adem Sulejmani është piktorë akademik nga Rustushe. Ka kryer shkollën e artit në vitin 1980, Fakultetin e Arteve  në vitin 1985, kurse studimet posdiplomike-pikturë në vitin 2010.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе