Ekspozitë nga Aleksandra Petrushevska-Ristovska në “Stacionin e Vogël”

од admin_kult

“Spejsis of oblivion” është titulli i ekspozitës nga artistja Aleksandra Petrushevska-Ristovska,e cila është vendosur në qendrën multimediale “Stacioni i Vogël”.

Ekspozita është rezultat i një procesi të gjatë të hulumtimit,i filluar në vitin 2017,dhe është prezantimi i parë personal i Petrushevkës që nga viti 2013.Cikli përbëhet nga gjashtëdhjetë piktura në formate të ndryshme,të punuara në teknikën e akrilikës në kanavacë,si dhe piktura digjitale të punuara mbi një matricë fotografike.

Ekspozita do të jetë e hapur deri më 1 qershor.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе