Filma afgan në Muzeun e Artit Bashkëkohorë

од admin_kult

Kinemaja në Muzeun e Artit Bashkëkohor shpall programin e ri kushtuar autorëve dhe filmave afgan.Programi fillon më 24 nëntor (e mërkurë),me fillim në ora 19:00,me projeksion të filmit “Rrotullim i ndaluar” nga Ariel Nasr.

Përzgjedhës i programit është Darko Nabakov,përgjegjës për programin filmik në Kinemanë MAB.Në kuadër të programit filmik,publiku do të mund ti ndjekë filmat: “Kabul, City in the Wind” më 26 nëntor, ”Midnight Traveler” më 1 dhjetor,dhe “Hava,Maryam,Ayesha” më 3 dhjetor.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе