Fillon festivali “Tregim tjetër”

од admin_kult

Nga 3 deri më 5 shtator në Qendrën Kulturore për të Rinj do të mbahet edicioni i 5-të i festivalit “Tregim tjetër”.  Këtë vit festivali titullohet “Ngjarje e rëndë në pyllin e tmerrshëm” (sipas librit me të njëjtin emër të Jana Bauer) dhe i kushtohet letërsisë për fëmijë. Jana Bauer nga Sllovenia është fituese e çmimit kryesor, dhe në tre ditët e festivalit janë të planifikuara dhjetëra ngjarje, shumica e të cilave janë për fëmijë.

Festivali hapet sonte në orën 19:00 me promovimin e revistës “Margina 92” (numri komplet i fëmijëve); si dhe ekspozitën “Pesë vjet tregim tjetër”; ndërsa mbrëmja do të përfundojë me një konkurs letrar me vepra për fëmijë “Këtu bien fjalët e mëdha”.

 

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе