Ekspozitë dhe promovim i botimit të Micko Mice Jankulovskit

од admin_kult

Në sallën e vogël të Entit për Mbrojtje të Monumenteve dhe Muzeut në Manastir,sot (6 maj) në ora 13:00 do të jetë e hapur ekspozitë vetanake nga Mico Mice Jankulovsk. Në kuadër të ngjarjes,do të bëhet promovimi i botimit me rastin e shënimit të jubileut të 50 vjetorit të krijimtarisë të Jankulovskit.Ekspozitën do ta hap drejtoresha e Entit dhe Muzeut të Manastirit,Meri Stojanova,ndërsa do të marrin fjalë edhe Vlado Gjoreski historian i artit dhe Kornelija Koneska kuratore.

Ngjarja do të zhvillohet sipas protokolleve të parapara për mbrojtje nga Kovid 19-të,gjegjësisht numri i vizitorëve do të jetë i kufizuar,sipas kapacitetit hapësinor.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе