Dokumentacioni i arkivit i Mbrëmjeve Strugane të Poezisë,i cili është me vlerë të qëndrueshme,është dorëzuar në departamentin e Ohrit të Arkivit Shtetëror

од admin_kult

Dokumentacioni i arkivit i Mbrëmjeve Strugane të Poezisë,i cili është me vlerë të qëndrueshme,i është dorëzuar departamentit të Ohrit të Arkivit Shtetëror.Fotografi,dokumente,audio dhe video incizimet e kasetave dhe mikrofilmat,dorëshkrimet nga një numër i shumtë i poetëve nga e gjithë bota,do të jenë të arkivuara dhe të ruajtura mirë për gjeneratat e ardhshme si pjesë e historisë në vend.Në 54 kutia të arkivit gjenden dokumente me vlerë nga viti 1963 deri më 1990,materiale të cilat do të jenë në dispozicion të profesionistëve shkencorë për hulumtime.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе