Delegacioni qeveritar bëri homazh dhe vendosi lule në varin e Goce Delçevit me rastin e përvjetorit të vdekjes së tij

од admin_kult

Delegacion i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriuti,i udhëhequr nga ministri i punëve të brendshme Oliver Spasovski,i shoqëruar nga ministrja e kulturës Irena Stefoska dhe nga ministri i financave Fatmir Besimi,me rastin e përvjetorit të vdekjes së Goce Delçevit,vendosi lule të freskëta në vend pushimin e tij të përjetshëm në kishën “Shën Spasi” në Shkup.

Përkujtimi i përvjetorit të vdekjes së Goce Delçevit,si flamurtar i luftës revolucionare maqedonase,është kremtim i vlerave të tij,që ai i përfaqësoi në luftën për liri dhe për shtetësinë maqedonase.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе