Ekspozita ,,Rotacione” në Qendrën e Kulturës në Prilep

од admin_kult

Në Galerinë e Artit për Kulturë ,, Marko Cepenkov” në Prilep sot (ora 12) do të vendoset ekspozita  ,,Rotacione” të artistit nga prilepi Kristijan Jovanovski. Kjo është ekspozita e parë e Jovanovskit pas diplomimit.

Autori Krstijan Jovanovski tregon se bëhet fjalë për projekt që i lidh disa vepra nga viti 2018,2019 dhe 2020.  ,,Ashtu siç fletë vetë titulli, paraqitja vizuale të ashtuquajtur udhëtim dhe një shenje e përvojave të shfaqur në hapësirë.

Bëhet fjalë për një instalim të përbërë nga foto, piktura dhe objekte. Vizatimi është baza mbi të cilën unë fillova të shohë, të studioj dhe të mësoj detajet në botën ku jetojmë që janë të rëndësishme për mua në krijim, me atë edhe jetesën”, shton Jovanovski.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе