Numri i dytë i “Të vegjlit” me temë “Kultura Beta”

од admin_kult

Manifestimi për të rinjtë “Të vegjlit” do të mbahet në Shtëpinë evropiane në Shkup më 1 mars duke filluar nga ora 20:00.

Në të do të marrin pjesë autorët e rinj Viktorija Angellovska, Dragana Stojadinovska, Damjan Zllatanovski dhe Sofia Todoroska, të cilët do të prezantojnë poezinë dhe prozën e tyre. Do të vendoset edhe ekspozita e artistit të ri Bojan Zvezdakovski.

Aktiviteti organizohet nga Organizata informale për afirmimin e kulturës rinore “Kultura Beta” dhe synon të prezantojë para publikut shkrimtarët e rinj dhe artistët e bukur.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе