Конкурс за финансирање проект од национален интерес во културата од областа на меѓународната соработка за учество на Република Северна Македонија на 18. Интернационална изложба на архитектурата во Венеција, во 2023 година во организација на „La Biennale di Venezia“ (Венециско биенале)

од admin_kult

Конкурс за финансирање проект од национален интерес во културата од областа на меѓународната соработка за учество на Република Северна Македонија на 18. Интернационална изложба на архитектурата во Венеција, во 2023 година во организација на „La Biennale di Venezia“ (Венециско биенале)

Општи информации, приоритети, услови, критериуми, задолжителни документи и пријава

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе