Teatri Turk nga Shkupi me „Pulëbardha“ të Çehovit në „Verën e Ohrit“

од admin_kult

Programi dramatik i 62-të „Vera e Ohrit” vazhdon në mbrëmje me shfaqjen teatrore „Pulëbardha” nga Anton Pavloviç Çehov, me regji të Nela Vitosheviqit, në interpretim të Teatrit Turk Shkup. Shfaqja do të zhvillohet në Qendrën e Kulturës „Grigor Prliçev” me fillim nga ora 21:00.

Në shfaqje luajnë: Nesrin Tair, Hakan Daci, Osman Ali, Xhenap Samet, Stefanija Naçevska, Suzan Akbelge, Ebru Musli, Selpin Kerim, Metin Ibrahim dhe Neat Ali. Skenografia është e Konstantin Trpenoskit, ndërsa kostumografia e Roza Trajçevska-Ristoskës.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе