Teatri i Dramës me shfaqjen “Unë quhem Goran Stefanovski” ishte mysafir në 67 “Sterino Pozorje”.

од admin_kult

Teatri Dramatik i Shkupit mbrëmë ishte mysafir në 67-tën “Sterino Pozorje” në Novi Sad me shfaqjen “Unë quhem Goran Stefanovski” me regji të Branislav Miqunoviq.

Pas një pauze të gjatë, Teatri i Dramës rikthehet në skenën e Teatrit Kombëtar Serb në Novi Sad dhe shfaqi shfaqjen në programin ndërkombëtar “Rrathët”.

Dramaturge është Branislava Iliç dhe profesoreshë në Fakultetin e Arteve Dramatike në Beograd. Skenografi i shfaqjes është Aleksandar Deniq, autor i muzikës Vlatko Stefanovski.

Në aktorë bëjnë pjesë: Biljana Dragiçeviq-Projkoska, Jelena Zhugiq, Sofija Kunovska, Sonja Stambolxhioska, Ana Dimitrova, Meto Jovanovski, Dragan Spasov-Dac, Igor Angelov, Zlatko Mitreski, Stefan Vujisiq dhe Damjan Cvtanovski dhe Sasha Dimitievska.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе