Studio për korrigjim dhe montim ngjyrash në INQF „Vardar Film”

од admin_kult

INQF „Vardar Film”-Shkup hapi  studio për korrigjim dhe montim ngjyrash sipas standardeve më moderne, e cila është në dispozicion të industrisë së filmit në vend. Me video promovuese, institucioni kombëtar informoi për shndërrimin e një hapësire të braktisur në një studio moderne.

I gjithë investimi – pjesa e infrastrukturës dhe blerja dhe instalimi i pajisjeve profesionale kap shumën mbi tre milionë denarë. Mbi 1 milion denarë është vlera e monitorit special të referencës së ngjyrave nga brendi “SONY”, i cili është unik në vend.

INQF „Vardar Film” bëri të ditur se mjetet janë siguruar nga buxheti i tyre, dhe me investimin e bërë për herë të parë pas disa dekadash në institucion janë sjellë pajisje profesionale filmike.

– „Vardar Film” ekziston dhe kujdeset për ju. I gjithë angazhimi dhe puna jonë e vazhdueshme për modernizimin e kësaj qendre filmike, përfshirë edhe studion e re për klasifikimin e ngjyrave dhe montazhin e videove, është me një qëllim të vetëm – të lehtësojmë të gjithë procesin për realizimin e projekteve tuaja filmike dhe njëkohësisht të rrisim. kontributin në zhvillimin e kinematografisë sonë, thuhet në mesazhin e menaxhmentit të NUFC “Vardar Film” drejtuar punëtorëve të filmit.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе