Simpoziumi vjetor i Shoqatës së Kritikëve të Artit AIKA Maqedoni

од admin_kult

Simpoziumi vjetor i Shoqatës së Kritikëve të Artit AIKA Maqedoni, me titull “Vizualizëm i barazisë: rolet e grave në formësimin e narrativave artistike”, do të mbahet sot (e premte, 1 dhjetor) me fillim në ora 12:00 në Muzeun e Artit Bashkëkohor – Shkup.

Pjesëmarrës në simpozium janë Nada Pesheva (historiane e artit), Ana Ivanovska Deskova (arkitekte, historiane dhe studiuese e arkitekturës, profesoreshë inoordinare në Fakultetin e Arkitekturës në Universitetin “Shën Kirilit dhe Metodi” në Shkup) dhe Jana Kocevska (bashkë- themeluese i Tiiit ! Inc. dhe i festivalit “Prvo pa zhensko”).

Simpoziumi organizohet me mbështetje financiare dhe teknike nga Ministria e Kulturës dhe Muzeu i Artit Bashkëkohor-Shkup.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе