Shfaqja inkluzive e vallëzimit nga Dancers United: Së bashku jemi më të lumtur, më të guximshëm, më të fortë dhe më të sigurt!

од admin_kult

Në Muzeun e Luftës Maqedonase, më datë 05.12.2023 (e martë) me fillim nga ora 20:00 do të mbahet shfaqje inkluzive e vallëzimit nga studioja e vallëzimit Dancers United, e cila dhjetë vjet më parë hapi dyert e saj për personat me aftësi të kufizuara, duke besuar fort që të gjithë meritojnë shans për të kërcyer.

– Si filloi grupi ynë inkluziv, ​​cilat ishin hapat e tyre të parë në kërcim, koreografia e tyre e parë, si përparuam dhe ku arritëm, ku performuam, konkurruam, çfarë suksesesh arritëm, si kërcimtarët tanë me shumë besim, shpresë, durim dhe shumë punë me mbështetjen e prindërve, institucioneve, dhe mediave, kemi bërë përparim të madh në tablonë e plotë të personave me aftësi të kufizuara, për të cilën jemi vërtet krenarë, – thonë nga studio e vallëzimit .

Shfaqja inkluzive është pjesë e programit të Ministrisë së Kulturës për mbështetjen e projekteve me interes nacional.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе