Shfaqja “Po inspektor” në Teatrin e Prilepit do të hapë festivalin ” Hëna e zhveshur”

од admin_kult

Shfaqja “Po, inspektor” në Teatrin e Prilepit “Vojdan Çernodrinski”, me regji të Sinisha Evtimov, do të hapë edicionin e këtij viti të festivalit ndërkombëtar të komedisë “Hëna e zhveshur”, që do të mbahet nga 25 deri më 30 qershor në Stadium.

Festivali tradicional organizohet nga Komuna e Aerodromit dhe Teatri i Komedisë, ndërsa këtë vit në repertor do të ketë shfaqje nga Maqedonia dhe rajoni, të gjitha duke filluar nga ora 21:00.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе