Shfaqja operistike “Turandot” nga Xhakomo Puçini më 13 tetor në skenën e ONB.

од admin_kult

Opera në tre akte “Turandot” e Xhakomo Puçinit do të shfaqet nesër, më 13 tetor 2023, me fillim nga ora 20:00 në Operën dhe Baletin Nacional.

Dirigjenti është Ivan Eminoviq, regjia, skenografia dhe kostumet janë të Xhankarllo del Monako, koreografia është e Sasha Evtimovës, koncert-mjeshtre është Verica Llambevska kurse kor-mjeshtër Jasmina Gjorgjeska.

Interpretojnë Vesna Gjinovska-Ilkova, Gjorgji Cucukovski, Sandra Mitrovska, Vlladimir Sazdovski, Dragan Ampov, Jane Dunimaglloski, Dejan Stoev, Dime Petrov, Marjan Nikollovski, kori, orkestra dhe ansambli i baletit të Operës dhe Baletit Nacional

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе