Promovimi i librit “Spektakli misterioz” nga Katja Andreeva në QKI Sofje

од admin_kult

Në Qendrën Kulturore dhe Informative të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Sofje, sot (15 dhjetor), nga ora 18:30, do të mbahet promovimi i librit “Spektakl misterioz” nga Katja Andreeva.

Libri i parë i Katja Andreevës ndjek logjikën e përvojës shumëvjeçare poetike dhe skenike, lidhur me shfaqjet e spektakleve të autorit, perfomansat, prezantimet në formate si festivale, lexime letrare, pjesëmarrje në punëtori teatrale.

Promovimin e librit, të cilin e boton “Heron Pres” nga Sofja, do ta pasurojnë edhe Meglena Bojanova – artiste e arteve figurative, Ana Tançeva – aktore, Cvetelina Mallxhanska – soprano dhe Nadezhda Malçeva – piano.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе